Kayısı Sucuğu Faydaları

Malatya gün kurusu kayısıdan üretilen kayısı dönerleri ya da kayısı sucukları tam bir enerji deposudur.Özenle ayıklanan ve temizlenen günkurusu kayısılar iyice kaynatılır. Özenle kaynatılan kayısılar daha sonra kazanlara atılarak gerekli kıvama gelinceye iyice kadar pişirilir. Pişirilen kayısıların içerisine ocaktan indirilmeden hemen önce çeşitli çerez ve baharatlar eklenerek pişirilen kayısı içerisine homojen şekilde dağılması sağlanır. Kayısı döneri oval kalıplarda soğumaya bırakılır ve döner bıçağı ile kesilerek servis edilir veya paketlenerek satışa sunulur. Kayısı cezeryesi ise yatay ince bir tabaka halinde özel tablalarda soğumaya bırakılarak kare veya dikdörtgen kesilip servise veya paketlenerek satışa sunulur.

Malatya naturel kayısısından üretilen kayısı dönerinin Antep fıstıklı,Fındıklı kayısı döneri ve Cevizli kayısı döneri gibi birçok çeşidi vardır. Aynı şekilde Malatya naturel kayısıdan üretilen kayısı cezeryesinde de Antep fıstıklı kayısı cezeryesi, fındıklı kayısı cezeryesi gibi birçok çeşit vardır.

Cezeryenin kayısıdan yapılmasının nedeni ile A,B,C ve P vitaminleri içermektedir. Sindirim problemleri, kalp rahatsızlıkları kemik problemleri gibi birçok hastalığa iyi gelen kayısı döneri ve kayısı cezeryesi aynı zamanda cildi taze ve canlı tutarak genç bir görünüm sağlar. Ayrıca lif oranın yüksek kalori oranın düşük olması nedeni ilekayısı döneri veya kayısı cezeryesi iyi bir atıştırmalık ve diyet ürünüdür. Kayısı döneri ve kayısı cezeryesi gerek kayısıdan üretilmiş olması nedeni ile gerekse muhtevasında buluna çerezler dolayısıyla tam bir enerji deposudur. Naturel Malatya kayısısından üretilen bu lezzetli ürünleri siz ve sevdikleriniz gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir